Aktuality

Mezinárodní den archeologie
Mezinárodní den archeologie
10. října 2021
Zveme vás v rámci oslav Mezinárodního dne archeologie v sobotu 16. října 2021 ve 14h na naučnou vycházku na místo experimentální stavby dělostřelecké reduty ze třicetileté války na rakovnické letiště.
Experimentální stavba reduty
Experimentální stavba reduty
22. srpna 2021
Staň se i Ty součástí zajímavého experimentu se stavbou dělostřelecké reduty!
Zpět do práce!
Zpět do práce!
28. července 2021
Po delší morové odmlce jsme zpět s dobrou zprávou, že naše plány, které jsme nemohli v loňském roce plně uskutečnit, nabývají v tom letošním konkrétních rozměrů.

Jak to tehdy bylo

Zjistěte, co bitva u Rakovníka znamenala pro další osudové události třicetileté války, jací aktéři se střetli na kolbišti dějin a jak samotná bitva probíhala. Jistě vás také zaujmou historické prameny a památky, díky kterým si dnes můžeme vše znovu oživit. 

 Více informací o historii 

Co všechno uvidíte

Smyslem tohoto projektu je si připomenout a v určité míře prožít události počátku třicetileté války. Jeho součástí jsou rekonstrukce a další kulturní počiny, jejichž cílem je propojit odborníky, nadšence a širokou veřejnost.

 Více informací o programu 

A kde se to všechno odehraje?


Záštita

Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo kultury České republiky.

Ministerstvo kultury ČR

Naši sponzoři

Pivovar Olešná  České lupkové závody, a.s.  VESTERON  Městské lesy Rakovník, spol. s r.o.  P&G Rakona  Agroscience spol. s r.o.  Pivovar Bakalář  hl. m. Praha  Rakovník  RAKO  Středočeský kraj

Naši partneři

Městská policie Rakovník  Melicharovo vlastivědné muzeum  T. J. Sokol Unhošť  KČT Rakovník  Opatství VENIO  Město Unhošť  Společnost pro výzkum dějin a vojenství  Ústav archeologické památkové péče středních Čech

Organizátoři

Butlers Dragonerregiment, z.s.  Polský svaz  FF UHK  FF UK Historický ústav

Hlavní organizátor

Muzeum Rakovník