Informace pro účastníky

Na této stránce naleznete všechny důležité informace pro účasníky akce, včetně stánkařů.


Registrace účastníků probíhá do 30. září 2022.

Registrace trhovců probíhá do 16. října 2022. Podrobné informace naleznete v registračním formuláři níže.


V odkazech níže si můžete stáhnou jednotlivé registrační formuláře.

Bitva u Rakovníka (29.10. – 30.10.2022) – rekonstrukce vybrané části bitvy. Pro tuto část vyžadujeme dodržení Výstrojního předpisu. Pro účastníky bude zajištěn střelný prach, sláma, dřevo, pitná voda a toalety. Parkování bude možné nedaleko tábořiště. Tábor se budeme snažit postavit podle dobových regulí a žádáme vás proto o dodržování pokynů pořadatelů při jeho stavbě. Jednotlivé jednotky mohou být spojovány dle potřeb scénáře bitvy.

Memoriál 1620 (5.–6.11.2022) – pochod vojenských jednotek a široké veřejnosti z rakovnického bojiště na Bílou horu v Praze. U těch, kteří se budou chtít zapojit do pochodu jako součást jeho historického jádra, bude vyžadováno dodržení Výstrojního předpisu. V civilu se však může zúčastnit kdokoliv. Trasa pochodu bude sledovat průběh skutečné historické cesty stavovského vojska a bude dlouhá cca 60 km. Její celý průběh je zobrazen ZDE. Těžší bagáž a táborové vybavení bude možné transportovat na voze, nebo v doprovodných automobilech. Na plánované noční zastávce bude pro účastníky zajištěno ubytování v unhošťské Sokolovně (nutné mít s sebou spacák a karimatku). Pochodu se může účastnit i široká veřejnost a zapojit se je možné kdekoliv na jeho trase.

Pieta na Bílé hoře (6. 11. 2022) – jako již tradičně, ve spolupráci se sestrami benediktinkami z kláštera Panny Marie Vítězné proběhne důstojné připomenutí výročí konce české fáze třicetileté války u památníku bitvy na Bílé hoře a v klášteře.


V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.


Nejaktuálnější informace najdete na našich FB stránkách

Dokumenty ke stažení

Výstrojní předpis (.pdf) Stáhnout
Registrační formulář pro prodejce (.doc) Stáhnout
Registrační formulář pro skupiny (.doc) Stáhnout
Registrační formulář Memorial 1620 (.doc) Stáhnout
Pravidla zpracování osobních údajů (.pdf) Stáhnout